Winners24
Co to są zakłady bukmacherskie - Wersja do druku

+- Winners24 (http://www.winners24.pl)
+-- Dział: Bukmacherka (/forum-353.html)
+--- Dział: Pomoc i informacje (/forum-354.html)
+--- Wątek: Co to są zakłady bukmacherskie (/thread-5443.html)Co to są zakłady bukmacherskie - Fanatyk - 07-13-2017 10:15

[Obrazek: 1.jpg]
Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc przeprowadzenie transakcji pomiędzy graczem a bookmakerem, w której klient typuje dany mecz oraz przewiduje jego rezultat. Firma bukmacherska przyjmuje taki rodzaj zakładu a po zamknięciu wydarzenia rozlicza go jako wygrany, przegrany, lub w niektórych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

Od czego zależy wielkość zwycięstwa?

Wysokość możliwej wygranej z poszczególnego zakładu zdeterminowana jest od dwóch elementów – wielkości stawki, którą na dany zakład przeznacza gracz, a ponadto wielkość kursu, jaki został określony na konkretne zdarzenie przez firmę bukmacherską. Stawkę zawsze wskazuje użytkownik a także to on decyduje ile pieniędzy postawi na przekazany kupon. Kurs natomiast jest subiektywnie wybierany przez określoną jednostkę bukmacherską i stanowi część jej propozycji. Bukmacherzy wielokrotnie posiadają mocno zbliżone kursy na te same zdarzenia, ale różnice są zawsze, choćby niewielkie – co należy sprawdzać i znajdować takiego bukmachera, jaki proponuje największy kurs.

Zakład akumulacyjny

Jest rodzajem zakładu w którym klient typuje kilka zdarzeń naraz oraz żeby wygrać, wszelkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich stawia się poszczególne mecze mnoży się wszystkie po kolei. Jest to niezmiernie popularny kupon wśród młodych graczy, jacy stawiają bardzo niską kwotę typując bardzo dużo meczów. Możliwa wygrana jest wówczas niezwykle wysoka, jednak prawdopodobieństwo wygrania pieniędzy zmniejsza się z każdym kolejnym typowanym wydarzeniem. Stawiając w owy sposób warto zapoznać się z ocenami innych klientów zaawansowanych, jacy wydają własne praktyki a także przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się niemało ciekawostek na temat konkretnego spotkania i nie obstawiać w ciemno. Wtenczas zawierając np. dwa dobre typy, warto postawić zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo zyskania jest wysokie a i realna wygrana może być bardzo interesująca.

Najpopularniejsze gatunki zawierania typów

Na rynku bukmacherów online, najbogatsze firmy prześcigają się w tym jak pełno mają stylów i możliwości grania kuponów. Występują natomiast takie, które oferuje każda firma, albowiem są najpopularniejsze wśród odbiorców. Zaliczyć można do nich: zakład na wynik ostateczny (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), typ na ilość goli w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (gracz określa czy dana kadra zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 gola).