Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady gry w pokera Omaha Hi-Lo
Autor Wiadomość
Fanatyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 41
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 3
Post: #1
Zasady gry w pokera Omaha Hi-Lo
Dla wielu graczy jest to typowy wstęp do gier z pulą dzieloną high-low. Po opanowaniu podstawowych zasad gry w pokera Omaha, gracze w pokera online są gotowi stawić czoła nowemu wyzwaniu i opanować nowe strategie, poznając grę w pokera Omaha High- Low.

W przeciwieństwie do zwykłego pokera Omaha, w Pokerze Omaha High-Low pula dzielona jest między najlepszy i najsłabszy układ.

Aby zakwalifikować się do najsłabszego układu, gracz musi mieć pięć kart, które są 8 lub niższą kartą, bez żadnych par, (strity i kolory mogą wystąpić), im niższy układ, tym lepiej (Asy liczą się też jako słabe karty). Najlepszy niski układ to A-2-3-4-5.

Wysoki układ traktowany jest tak jak zwykle, gracz, posiadający najwyższy układ w hierarchii, wygrywa tę część puli. Jeśli nie pojawi się układ słaby kwalifikujący się do wygranej, wtedy układ najsilniejszy zgarnia całą pulę.

W Pokerze Omaha High-Low układ początkowy musi spełnić inne wymagania; układy zgodne ze strategią Omaha high-low to takie układy, które pozwalają zebrać całą pulę poprzez wygraną high i low - to one mają największą wartość.

Ta odmiana pokera jest idealna dla osób, poszukujących gier bardziej intelektualnych. Jest to też dobre wprowadzenie do gier mieszanych.


Poznaj zasady gry:

W przewodniku przedstawiamy konieczne kroki, abyś przy naszych stołach czuł się jak w domu. Umieściliśmy również mądre rady znakomitych graczy, których wyniki i doświadczenie na stronie Ladbrokes mówią same za siebie, hojnie poświęcili oni swój czas, aby przedstawić pomocne strategie gry oraz podzielić się innymi wskazówkami.

Jeśli chcesz przećwiczyć zdobytą wiedzę, ale chcesz się czuć dość bezpiecznie, oferujemy szeroki wybór stołów pokerowych do gry za darmo dostępnych na naszej stronie internetowej.


Zakłady w ciemno i znaczek dealera:

Na początku gry w pokera Omaha, czy jest to poker high-low czy tylko high, dwie rzeczy pozostają niezmienne: Znaczek dealera i zakłady w ciemno.

Znaczek dealera to krążek umieszczony przed graczem, wskazujący, kto w danym rozdaniu jest krupierem.

Zakłady w ciemno są obowiązkowe (gracze obstawiają zakład „w ciemno”, zanim zobaczą karty) i obstawiane są przez dwóch graczy, siedzących na lewo od znaczka dealera. Pierwszy gracz wnosi zakład małą w ciemno, a drugi dużą w ciemno. Mała w ciemno zazwyczaj wynosi połowę dużej w ciemno, chociaż w grach stolikowych w pokera Omaha bywa często tak, że obie ciemne mają identyczną wartość. Po każdym rozdaniu znaczek dealera przesuwa się o jedno miejsce w lewo, to samo dzieje się z zakładami w ciemno.


Variation (Odmiana):

Jak wynika z nazwy, Omaha Hi-Low ma inne wartości niż standardowa gra.

W standardowym pokerze Omaha gracze walczą o jedną pulę. W pokerze Omaha high-low (często zapisywanym jako hi-lo), pula podzielona jest na dwie części - jedna część za silny układ, a druga za słaby. W tym miejscu sprawa nieco się komplikuje, co często sprawia problemy nowym graczom. Właściwie jest to dość proste, ale wymaga chwili wyjaśnienia.

Tak jak w normalnym układzie, w pokerze Omaha gracz musi mieć dwie karty własne i trzy wspólne, ale w pokerze High low karty te nie muszą być takie same dla silnego i słabego układu - gracz może użyć jakiejkolwiek kombinacji dwóch kart dla każdej części puli i może użyć tej samej karty, a nawet dwóch kart dwa razy.

Jak zwykle najsilniejszy układ wygrywa w pokerze Omaha, zdobywając część puli dla wysokiego układu. To pozostaje bez zmian. Musimy jednak poświęcić chwilę na wyjaśnienie niskiego układu, który sprawia problemy nowym graczom.

Aby się zakwalifikować do niskiego układu, gracz musi mieć 5 kart, ósemkę lub niżej (bez par, a As może liczyć sie jako karta niska). Muszą być to 2 z kart własnych i 3 spośród kart wspólnych. Często może jedna zdarzyć się tak, że na stole nie będzie 3 kart o wartości 8 lub mniej. W takim przypadku nie ma niskiego układu, a wysoki układ zgarnia całą pulę.

Niski układ ustala się, odliczając od najwyższej karty. Jeśli gracz ma: 7,6,4,3,2, to byłby to lepszy słabszy układ niż 8,4,3,2,A, nawet jeśli kolejny niski układ ma niższe karty niż siedem. Kolejny przykład: 7,5,3,2,A w porównaniu do 7,5,4,2,A W tym przypadku znowu wygrywa pierwszy układ. Licząc od tyłu 4 jest kluczowa, 7,5, potem 3 przeciwko 7,5 potem cztery. Przy stritach i kolorach, nie liczących się do niskiego układu, najlepszy niski układ to teraz A,2,3,4,5 - układ znany także pod nazwą wheel. Jest duże prawdopodobieństwo, że nastąpi podział puli, szczególnie w części za niski układ.


Pre-Flop:

W pokerze Omaha High Low, w przeciwieństwie do pokera Texas Holdem, gracz otrzymuje 4 zakryte karty własne.

Kiedy gracz otrzyma karty własne nazywane pocket cards (lub hole cards), musi podjąć pierwszą decyzję - czy ma grać, czy nie. Gracz musi zdecydować czy wchodzi, czy nie, wyrównując lub podbijając zakład. Licytacja rozpoczyna się od pierwszego gracza siedzącego po lewej stronie znaczka dealera i odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara do momentu wyrównania wszystkich zakładów.

Gracz może spasować, wejść lub przebić.

Gracze, którzy będą chcieli pozostać w grze, muszą przynajmniej wejść (wyrównać) z zakładem dużej w ciemno LUB, jeśli poprzedni gracz przebił (podbił stawkę zakładu), wejść z zakładem co najmniej równym podbitej stawce. Gracz może zawsze spasować, gdy nadchodzi jego kolej.

Jeśli nikt nie podbił stawki i znowu nadchodzi kolej gracza, który postawił dużą w ciemno, gracz ten może przebić, jeśli chce. Jakakolwiek kwota wniesiona do puli przed rozdaniem kart liczy się jako ogólna kwota zakładu. Jeśli zakłady w ciemno wyniosły 1 USD (mała w ciemno) i 2 USD (duża w ciemno), nikt nie podbił stawki do momentu małej w ciemno, to gracz musi dodać 1 USD do puli, aby wyrównać do 2 USD, ponieważ przed rozdaniem kart zainwestował już 1 USD.

Po wyrównaniu zakładów rozdawany jest flop


Flop:

Flop składa się z trzech kart odkrytych wyłożonych na środek stołu. Są to karty wspólne, co oznacza, że są dostępne dla wszystkich graczy i mogą być użyte w utworzeniu jakiegokolwiek układu.

Następuje runda licytacji, rozpoczynając od gracza, siedzącego po lewej stronie znaczka dealera zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Gracz ponownie ma do wyboru: spasować (fold), wejść (call) lub przebić (raise). Czekanie to sytuacja, gdy nie postawiono zakładu, który gracz musiałby wyrównać; gracz ma zatem możliwość kontynuowania gry poprzez czekanie (oznaczające po prostu postawienie zerowego zakładu). Następuje licytacja, tak jak opisano powyżej, do momentu wyrównania wszystkich zakładów.

Następnie gracze otrzymują kolejną kartę.


Turn

Czwarta karta odkryta zwana turn (lub fourth street) wyłożona na środku staje się kolejną kartą wspólną. Następuje kolejna runda licytacji, tak jak opisano powyżej. Gracze, którzy zostali w grze do tej rundy licytacji, zobaczą ostatnią kartę.


River

Ostatnia karta to karta zwana river (lub fifth street), wykładana na środek stołu jako odkryta karta wspólna. Gracze mają teraz wszystkie możliwe karty. Celem gry jest zebranie najlepszego układu pięciokartowego z dziewięciu dostępnych kart (cztery karty własne i pięć kart wspólnych).

Następuje ostatnia runda licytacji, tak jak opisano powyżej. Gracze, którzy pozostali w grze po rundzie licytacji, przechodzą do kolejnego etapu, jakim jest wyłożenie kart.

Showdown (Wyłożenie kart):

Kiedy skończy się licytacja, gracze, którzy pozostali w grze, odkrywają swoje karty. Jeśli licytacja odbyła się w ostatniej rundzie, gracz który wykonywał jako ostatni pozytywny ruch (ostatni gracz, który wniósł zakład - nie ten, który wszedł) rozpoczyna teraz jako pierwszy. Jeśli wszyscy gracze w ostatniej rundzie licytacji tylko wchodzili, jako pierwszy wykłada karty gracz siedzący po lewej stronie znaczka dealera, następnie kolejni gracze zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Gracz z najsilniejszym układem pięciu kart zgarnia pulę. W przypadku gdy gracze mają taki sam układ, pula zostanie między nich podzielona.

W grze w pokera Omaha high low kolor nie ma znaczenia, więc podział puli występuje dosyć często.

W przeciwieństwie do pokera Hold'em, w którym gracz może użyć jakiejkolwiek kombinacji kart własnych i wspólnych, w pokerze Omaha gracz MUSI użyć dwóch kart własnych, nie więcej i nie mniej, żeby stworzyć układ pięciokartowy.

Znaczek dealera przesuwa się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do następnego gracza i rozpoczyna się kolejne rozdanie.


Źródło : http://poker.ladbrokes.com
12-24-2012 11:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Zasady gry w pokera Omaha Hi-Lo - Fanatyk - 12-24-2012 11:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Copyright Winners24.pl © 2018

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis winners24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Najpopularniejsze gry w kasynach online