Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady gry w Texas Holdem
Autor Wiadomość
Fanatyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 42
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 3
Post: #1
Zasady gry w Texas Holdem
Poker Texas Hold'em jest najbardziej popularnym i najbardziej znanym wariantem pokera. Jest to najsłynniejsza gra z flopem, a zarazem najłatwiejsza do opanowania.

Gracz otrzymuje dwie karty własne, a następnie w określonej kolejności wykładanych jest 5 kart wspólnych: „flop” (3 karty wspólne naraz), czwarta odkryta karta zwana „turn” (lub „fourth street”) i piąta odkryta karta zwana „river” (lub „fifth street”). Licytacja odbywa się po każdej z czterech rund: pre-flop (gdy każdy gracz ma swoje dwie zakryte karty, inaczej karty własne), post-flop, turn i river. Kiedy zakończy się licytacja, następuje wyłożenie kart („showdown”), po którym pulę wygra gracz z najlepszym układem.

Celem gry jest skompletowanie najlepszego układu pięciu spośród siedmiu kart wspólnych i własnych. Podczas czterech rund licytacji jest dużo czasu na zastosowanie strategii pokera Texas Hold'em oraz analizę informacji, które wysuwają się na pierwszy plan (w porównaniu do pokera pięciokartowego). Gra ta jest najczęściej wybierana zarówno przez początkujących graczy, jak i entuzjastów pokera.


Przewodnik po Texas Holdem:
Poznaj zasady gry:

W przewodniku przedstawiamy konieczne kroki, abyś przy naszych stołach czuł się jak w domu. Umieściliśmy również mądre rady znakomitych graczy, których wyniki i doświadczenie na stronie Ladbrokes mówią same za siebie, hojnie poświęcili oni swój czas, aby przedstawić pomocne strategie gry oraz podzielić się innymi wskazówkami.

Jeśli chcesz przećwiczyć zdobytą wiedzę, ale chcesz się czuć dość bezpiecznie, oferujemy szeroki wybór stołów pokerowych do gry za darmo dostępnych na naszej stronie internetowej.


Zakłady w ciemno i znaczek dealera:

Na początku każdego rozdania Texas Hold'em, dwie rzeczy pozostają niezmienne: Znaczek dealera i zakłady w ciemno.

Znaczek dealera to krążek umieszczony przed graczem, wskazujący, kto w danym rozdaniu jest krupierem.

Zakłady w ciemno są obowiązkowe (gracze obstawiają zakład „w ciemno”, zanim zobaczą karty) i obstawiane są przez dwóch graczy, siedzących na lewo od znaczka dealera. Pierwszy gracz wnosi zakład małą w ciemno, a drugi dużą w ciemno. Mała w ciemno zazwyczaj wynosi połowę liczby żetonów dużej w ciemno. Po każdym rozdaniu znaczek dealera przesuwa się o jedno miejsce w lewo, tak samo dzieje się z zakładami w ciemno.


Pre-Flop:

Kiedy gracz otrzyma karty własne nazywane pocket cards (lub hole cards), musi podjąć pierwszą decyzję: czy ma grać czy nie. Gracz musi zdecydować czy wchodzi, czy nie, wyrównując lub podbijając zakład. Licytacja rozpoczyna się od pierwszego gracza, siedzącego po lewej stronie znaczka dealera i odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Gracz może: spasować, wejść lub przebić.

Gracze, którzy będą chcieli pozostać w grze, muszą przynajmniej wyrównać zakład dużą w ciemno LUB, jeśli poprzedni gracz przebił (podbił stawkę zakładu), wejść z zakładem co najmniej równym podbitej stawce. Gracz może zawsze spasować, gdy nadchodzi jego kolej.

Jeśli nikt nie podbił stawki i znowu nadchodzi kolej gracza, który postawił dużą w ciemno, gracz ten może przebić, jeśli chce. Jakakolwiek kwota wniesiona do puli przed rozdaniem kart liczy się jako ogólna kwota zakładu. Jeśli zakłady w ciemno wyniosły 1 USD (mała w ciemno) i 2 USD (duża w ciemno), nikt nie podbił stawki do momentu małej w ciemno, to gracz musi dodać 1 USD do puli, aby wyrównać do 2 USD, ponieważ przed rozdaniem kart zainwestował już 1 USD.

Po wyrównaniu wszystkich zakładów rozdawany jest flop.


Flop:

Flop składa się z trzech kart odkrytych wyłożonych na środek stołu. Są to karty wspólne, co oznacza, że są dostępne dla wszystkich graczy i mogą być użyte do utworzenia jakiegokolwiek układu.

Następuje runda licytacji, rozpoczynając od gracza, siedzącego po lewej stronie znaczka dealera, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Gracz ponownie ma do wyboru: spasować (fold), wejść (call) lub przebić (raise).

Czekanie to sytuacja, gdy nie postawiono zakładu, który gracz musiałby wyrównać; gracz ma zatem możliwość kontynuowania gry poprzez czekanie (oznaczające po prostu postawienie zerowego zakładu). Następuje licytacja, tak jak opisano powyżej, do momentu wyrównania wszystkich zakładów.

Następnie gracze otrzymują kolejną kartę.

Turn:

Czwarta karta odkryta zwana turn (lub fourth street) wyłożona na środku staje się kolejną kartą wspólną. Następuje kolejna runda licytacji, tak jak opisano powyżej. Gracze, którzy zostali w grze do tej rundy licytacji, zobaczą ostatnią kartę.


River

Ostatnia karta to karta zwana river (lub fifth street), wykładana na środek stołu jako odkryta karta wspólna. Gracze mają teraz wszystkie możliwe karty. Celem gry jest zebranie najlepszego układu pięciokartowego z siedmiu dostępnych kart (dwie karty własne i pięć kart wspólnych).

Następuje ostatnia runda licytacji, tak jak opisano powyżej. Gracze, którzy pozostali w grze po rundzie licytacji, przechodzą do kolejnego etapu, jakim jest wyłożenie kart.


Showdown (Wyłożenie kart):

Kiedy skończy się licytacja, gracze, którzy pozostali w grze, odkrywają swoje karty.

Jeśli licytacja odbyła się w ostatniej rundzie, gracz który wykonywał jako ostatni pozytywny ruch (ostatni gracz, który wniósł zakład - nie ten, który wszedł) rozpoczyna teraz jako pierwszy. Jeśli wszyscy gracze w ostatniej rundzie licytacji tylko wchodzili, jako pierwszy wykłada karty gracz siedzący po lewej stronie znaczka dealera, następnie kolejni gracze zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

W pokerze Texas Hold'em gracz może użyć dwóch kart własnych i pięciu kart wspólnych, żeby utworzyć jakąkolwiek kombinację. Gracz może użyć kart wyłącznie wspólnych, żeby utworzyć układ (tym różni się poker Texas Hold'em od innych odmian pokera).

Gracz z najsilniejszym układem pięciu kart zgarnia pulę. W przypadku gdy gracze mają takie same układy, pula zostanie między nich podzielona.


W zasadach gry w pokera Omaha kolor nie ma znaczenia, więc podział puli występuje dosyć często.

Znaczek dealera przesuwa się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do następnego gracza i rozpoczyna się kolejne rozdanie.Źródło : http://poker.ladbrokes.com
12-24-2012 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mateusz1111 Offline
Weteran

Liczba postów: 104
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 8
Post: #2
RE: Zasady gry w Texas Holdem
Zasady gry w Pokera (Texas Holdem)
Układy kart


10. Poker Królewski – TJQKA w kolorze

9. Poker – strit w kolorze

8. Kareta – 4 karty tej samej wartości

7. Full – para + 3 karty

6. Kolor – pięć kart w tym samym kolorze: kier, caro, trefl, pik.

5. Strit - 5 kart w kolejności wyjątkowym układem jest tutaj A2345 (gdzie A „udaje” 1)

4. Trzy karty – 3 karty tej samej wartości np. 777 etc.

3. Dwie pary – dwie pary np. AA i KK lub QQ i 99

2. Para - dwie kary tej samej wartości np. AA lub 22

1. Najwyższa karta - gdy nikt nie ma pary (lub lepszego układu) wygrywa gracz z najwyższą kartą
12-28-2012 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Copyright Winners24.pl © 2018

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis winners24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Najpopularniejsze gry w kasynach online