Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady gry w pokera Omaha
Autor Wiadomość
Fanatyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 42
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 3
Post: #1
Zasady gry w pokera Omaha
Poker Omaha często porównywany jest z pokerem Texas Hold'em, jako że struktura gry jest bardzo podobna, występują karty wspólne, flop, turn i river w tej samej kolejności licytowania. Poker Omaha jest jednak rozgrywany z czterema kartami własnymi, a nie tak jak to jest w pokerze Hold'em z dwiema kartami zakrytymi. Podobnie jak w pokerze Texas Hold'em, gracz stara się ułożyć jak najlepszy układ pięciu kart z 9 dostępnych, ALE w tej odmianie gry MUSZĄ zostać użyte dwie karty własne - nie więcej, nie mniej.

W pokerze Omaha wiele możliwości kombinacji przy pierwszym układzie powoduje, że strategia gry Omaha znacznie różni się od strategii gry w pokera Hold'em. Dobierane układy mają niezwykle wysoką wartość, do tego stopnia, że często można dobrać układ, który zwycięży nawet w starciu z trójką.

Niech Cię to jednak nie przeraża: opanowanie zasad tej gry może zająć trochę więcej czasu, ale wygrane w pokerze Omaha online są naprawdę tego warte. Więcej graczy widzi flopa i jest więcej dostępnych kombinacji - jeśli chcesz wygrywać duże sumy, to jest to gra z pewnością dla ciebie!


Poznaj grę:

W przewodniku przedstawiamy konieczne kroki, abyś przy naszych stołach czuł się jak w domu. Umieściliśmy również mądre rady znakomitych graczy, których wyniki i doświadczenie na stronie Ladbrokes mówią same za siebie, hojnie poświęcili oni swój czas, aby przedstawić pomocne strategie gry oraz podzielić się innymi wskazówkami.

Jeśli chcesz przećwiczyć zdobytą wiedzę, ale chcesz się czuć dość bezpiecznie, oferujemy szeroki wybór stołów pokerowych do gry za darmo dostępnych na naszej stronie internetowej.


Zakłady w ciemno i znaczek dealera:

Na początku gry w pokera Omaha dwie rzeczy pozostają niezmienne: Znaczek dealera i zakłady w ciemno.

Znaczek dealera to krążek umieszczony przed graczem, wskazujący, kto w danym rozdaniu jest krupierem.

Zakłady w ciemno są obowiązkowe (gracze obstawiają zakład „w ciemno”, zanim zobaczą karty) i obstawiane są przez dwóch graczy, siedzących na lewo od znaczka dealera. Pierwszy gracz wnosi zakład małą w ciemno, a drugi dużą w ciemno. Mała w ciemno zazwyczaj wynosi połowę liczby żetonów dużej w ciemno. Po każdym rozdaniu znaczek dealera przesuwa się o jedno miejsce w lewo, tak samo dzieje się z zakładami w ciemno.


Pre-Flop:

W pokerze Omaha, w przeciwieństwie do pokera Texas Hold'em, gracz otrzymuje 4 karty własne. Kiedy gracz otrzyma karty własne nazywane pocket cards (lub hole cards), musi podjąć pierwszą decyzję - czy ma grać, czy nie. Gracz musi zdecydować czy wchodzi, czy nie, wyrównując lub podbijając zakład. Licytacja rozpoczyna się od pierwszego gracza siedzącego po lewej stronie znaczka dealera i odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara do momentu wyrównania wszystkich zakładów.

Gracz może spasować (fold), wejść (call) lub przebić (raise).

Gracze, którzy będą chcieli pozostać w grze, muszą przynajmniej wejść (wyrównać) z zakładem dużej w ciemno LUB, jeśli poprzedni gracz przebił (podbił stawkę zakładu), wejść z zakładem co najmniej równym podbitej stawce. Gracz może zawsze spasować, gdy nadchodzi jego kolej.

Jeśli nikt nie podbił stawki i znowu nadchodzi kolej gracza, który postawił dużą w ciemno, gracz ten może przebić, jeśli chce. Jakakolwiek kwota wniesiona do puli przed rozdaniem kart liczy się jako ogólna kwota zakładu. Jeśli zakłady w ciemno wyniosły 1 USD (mała w ciemno) i 2 USD (duża w ciemno), nikt nie podbił stawki do momentu małej w ciemno, to gracz musi dodać 1 USD do puli, aby wyrównać do 2 USD, ponieważ przed rozdaniem kart zainwestował już 1 USD.

Po wyrównaniu zakładów rozdawany jest flop


Flop:

Flop składa się z trzech kart odkrytych wyłożonych na środek stołu. Są to karty wspólne, co oznacza, że są dostępne dla wszystkich graczy i mogą być użyte do utworzenia jakiegokolwiek układu.

Następuje runda licytacji, rozpoczynając od gracza, siedzącego po lewej stronie znaczka dealera, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Gracz ponownie ma do wyboru: spasować (fold), wejść (call) lub przebić (raise).

Czekanie to sytuacja, gdy nie postawiono zakładu, który gracz musiałby wyrównać; gracz ma zatem możliwość kontynuowania gry poprzez czekanie (oznaczające po prostu postawienie zerowego zakładu). Następuje licytacja, tak jak opisano powyżej, do momentu wyrównania wszystkich zakładów.

Następnie gracze otrzymują kolejną kartę.

Turn

Czwarta karta odkryta zwana turn (lub fourth street) wyłożona na środku staje się kolejną kartą wspólną. Następuje kolejna runda licytacji, tak jak opisano powyżej. Gracze, którzy zostali w grze do tej rundy licytacji, zobaczą ostatnią kartę.


River

Ostatnia karta to karta zwana river (lub fifth street), wykładana na środek stołu jako odkryta karta wspólna. Gracze mają teraz wszystkie możliwe karty. Celem gry jest zebranie najlepszego układu pięciokartowego z siedmiu dostępnych kart (dwie karty własne i pięć kart wspólnych).

Następuje ostatnia runda licytacji, tak jak opisano powyżej. Gracze, którzy pozostali w grze po rundzie licytacji, przechodzą do kolejnego etapu, jakim jest wyłożenie kart.


Showdown (Wyłożenie kart):

Kiedy skończy się licytacja, gracze, którzy pozostali w grze, odkrywają swoje karty.

Jeśli licytacja odbyła się w ostatniej rundzie, gracz który wykonywał jako ostatni pozytywny ruch (ostatni gracz, który wniósł zakład - nie ten, który wszedł) rozpoczyna teraz jako pierwszy. Jeśli wszyscy gracze w ostatniej rundzie licytacji tylko wchodzili, jako pierwszy odsłania karty gracz, siedzący po lewej stronie znaczka dealera, a potem kolejni gracze zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Gracz z najsilniejszym układem pięciu kart zgarnia pulę. W przypadku gdy gracze mają taki sam układ, pula zostanie między nich podzielona.

W zasadach gry w pokera Omaha kolor nie ma znaczenia, więc podział puli występuje dosyć często.

W przeciwieństwie do pokera Hold'em, w którym gracz może użyć dowolnej kombinacji kart własnych i wspólnych, w pokerze Omaha gracz musi użyć dwóch kart własnych, nie więcej i nie mniej, żeby stworzyć układ pięciokartowy.

Znaczek dealera przesuwa się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do następnego gracza i rozpoczyna się kolejne rozdanie.

Źródło : http://poker.ladbrokes.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-24-2012 11:21 przez Fanatyk.)
12-24-2012 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Copyright Winners24.pl © 2018

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis winners24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Najpopularniejsze gry w kasynach online