Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady gry w pokera 7 Card Stud
Autor Wiadomość
Fanatyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 42
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 3
Post: #1
Zasady gry w pokera 7 Card Stud
Poker 7-kartowy to najbardziej znana odmiana pokera typu stud.

W przeciwieństwie do pokera Texas Hold'em lub pokera Omaha, w grach typu stud nie ma kart wspólnych - poker siedmiokartowy nie stanowi wyjątku. W grze zazwyczaj pojawia się opłata ante, a struktura licytacji jest bardziej sztywna (często występuje ustalony limit).

Aż do niedawnego rozkwitu pokera Texas Hold'em, Poker 7-kartowy, był główną odmianą pokera w kasynach w Ameryce i Europie. Fenomen gry w pokera online przyćmił trochę pokera 7-kartowego, ale obecnie obserwujemy stopniowy powrót tej gry. Wykwalifikowany gracz dostrzeże w tej grze szansę na łatwe zdobycie dużych pieniędzy, szczególnie w pokerze online.Poznaj zasady gry:

W przewodniku przedstawiamy konieczne kroki, abyś przy naszych stołach czuł się jak w domu. Umieściliśmy również mądre rady znakomitych graczy, których wyniki i doświadczenie na stronie Ladbrokes mówią same za siebie, hojnie poświęcili oni swój czas, aby przedstawić pomocne strategie gry oraz podzielić się innymi wskazówkami.

Jeśli chcesz przećwiczyć zdobytą wiedzę, ale chcesz się czuć dość bezpiecznie, oferujemy szeroki wybór stołów pokerowych do gry za darmo dostępnych na naszej stronie internetowej.

Poker siedmiokartowy dobierany w przeciwieństwie do bardziej znanych odmian Hold'em i Omaha jest grą typu stud, co oznacza, że w przeciwieństwie do gier typu flop, w których wszyscy gracze dzielą się kartami wspólnymi (flop), w grze typu stud gracze używają do gry jedynie swoich kart.


Początek gry i znaczek dealera:

Biały krążek przed jednym z graczy to znaczek dealera, który wskazuje, kto jest krupierem w danym rozdaniu.

Na początku każdej gry gracze zostaną poproszeni o wniesienie do puli opłaty ante uzależnionej od stawek w grze stolikowej (ring game) lub od poziomu zakładów w ciemno w turniejach. Po obowiązkowym wniesieniu żetonów do puli, każdy gracz otrzymuje dwie karty zakryte i następnie jedną kartę odkrytą, rozpoczynając od gracza siedzącego po lewej stronie znaczka dealera.

Gracz z najsłabszą kartą odkrytą rozpoczyna grę od zakładu „bring in”. Podobnie jak zakłady mała i duża w ciemno w pokerze Hold'em i Omaha, tak i tu zakład bring in jest obowiązkowy, jeśli dwóch lub więcej graczy ma taką samą słabą kartę, np. 3 graczy ma 2, to gracz z najsłabszym kolorem wnosi zakład bring in. Hierarchia kolorów od najmocniejszego do najsłabszego to: pik, kier, karo, trefl.

Gra kontynuowana jest zgodnie z ruchem wskazówek zegara, rozpoczynając od gracza, który wniósł zakład bring in; każdy gracz może spasować, wejść lub podbić stawkę. Po wyrównaniu wszystkich zakładów rozdawana jest następna karta.


Fourth Street (rozdanie czwartej karty)

Każdy gracz otrzymuje następną kartę odkrytą. Karta ta znana jest pod nazwą Fourth Street (czwarta karta).

Następuje runda licytacji, gracz z najmocniejszym układem odkrytych kart jako pierwszy wnosi zakład. Gracz ten nie musi jednak stawiać zakładu (w przeciwieństwie do posiadacza niskiego układu w poprzedniej rundzie licytacji) - może czekać, spasować lub postawić zakład.

Gra kontynuowana jest zgodnie z ruchem wskazówek zegara do momentu wyrównania wszystkich zakładów; aby kontynuować grę, gracz musi przynajmniej wyrównać aktualny zakład. Po zakładach rozdawana jest następna karta.


Fifth Street (rozdanie piątej karty)


Gracze pozostali w grze otrzymują następną odkrytą kartę i następuje runda licytacji, ponownie rozpoczyna ją gracz, który ma najlepszy układ odkrytych kart. Ponownie, gracze mogą czekać (jeśli nie było zakładu), wejść, podbić lub spasować. Po wyrównaniu wszystkich zakładów rozdawana jest następna karta.


Sixth Street (rozdanie szóstej karty):

Następuje rozdanie ostatniej karty wszystkim pozostałym w grze graczom. Następuje kolejna runda licytacji i ponownie gracz z najlepszym układem odkrytych kart rozpoczyna licytację. Licytacja przebiega dalej normalnie do momentu wyrównania wszystkich zakładów. Po wyrównaniu wszystkich zakładów rozdawana jest następna karta.


Seventh Street (rozdanie siódmej karty):

Następuje rozdanie ostatniej karty. Gracz, posiadający najlepszy układ odkrytych kart podczas ostatniej rundy licytacji, rozpoczyna również tę rundę. Pozostali w grze gracze ponownie mogą: czekać (jeśli nie było zakładu), wejść, przebić lub spasować. Po wyrównaniu zakładów następuje tzw. showdown (wyłożenie kart).


Showdown (Wyłożenie kart):

Pozostali w grze gracze odkrywają swoje karty. Układy oceniane są zgodnie ze standardową hierarchią układów kart w pokerze, a najwyższy układ wygrywa pulę.

We wszystkich grach typu stud kolor nie ma znaczenia, kiedy ustala się wartość ostatniego układu (jedynie w przypadku zakładu bring in kolor ma wpływ na przebieg gry).

Każdy gracz zbiera najlepszy 5-kartowy układ z siedmiu dostępnych kart. Nie wymaga się, aby układ zawierał określoną kombinację kart zakrytych i odkrytych, jednakże wszystkie układy muszą składać się z 5 kart,. Remis rozstrzygany jest na podstawie porównywania kolejnych najwyższych kart. Jeśli remis nie zostanie rozstrzygnięty po 5 kartach, następuje podział puli, a każdy gracz, posiadający remisujący układ kart, otrzymuje równą część puli.

Znaczek dealera przesuwa się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do następnego gracza i rozpoczyna się kolejne rozdanie.

Źródło : http://poker.ladbrokes.com
12-24-2012 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Copyright Winners24.pl © 2018

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis winners24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Najpopularniejsze gry w kasynach online